Piemērs

Piem., rīt Jums jāuzstājas ar prezentāciju svarīgā sapulcē. Kad Jūs par to iedomājieties, jūs pārņem liels nemiers. Izmēriet, cik intensīvs ir šis nemiers no 0 līdz 10, kur 0 – jūs esat pilnīgi mierīgs un atslābināts un 10 – intensitāte ir tik liela, ka sliktāk jau nevar būt. Piem., jūs novērtējat savu nemieru uz 8 ballēm. Pievērsiet uzmanību, kur ķermenī Jūs izjutāt šo nemieru. Piem., jūs izjūtat smaguma sajūtu krūšu kurvī un ir grūti brīvi elpot.

Tagad noformulējiet Sagatavošanas frāzi, piem., „Lai arī man ir šis nemiers par rītdienas prezentāciju, es dziļi un pilnībā pieņemu sevi”. Skaļi 3 reizes atkārtojiet Sagatavošanas frāzi vienlaicīgi bungojot pa karatē punktu.

Tagad sāciet bungot 7-10 reizes pa 9 punktiem uz ķermeņa pēc kārtas: galvas augšā, uzacs sākums, ārējais acs kaktiņš, zem acs, zem deguna, zods, zem atslēgas kaula, zem paduses, zem krūts. Pie katra punkta vienu reizi skaļi atkārtojiet Atgādinājuma frāzi, piem., „šis nemiers”.

Kad esat izbungojuši visus 9 punktus, dziļi un mierīgi ieelpojiet, lēni izelpojiet un izmēriet, kāda šobrīd ir jūsu negatīvo jūtu intensitāte, kad jūs domājat par rītdienas sapulci. Ja Jums joprojām ir nemiers (kaut vai uz 1-2 ballēm), tad atkārtojiet Pamata protokolu. Noformulējiet Sagatavošanas frāzi, piem., „Lai arī man joprojām ir nemiers, es dziļi un pilnībā pieņemu sevi”. Skaļi 3 reizes atkārtojiet šo Sagatavošanas frāzi vienlaicīgi bungojot pa karatē punktu. Tagad sāciet bungot 7-10 reizes pa 9 punktiem uz ķermeņa pēc kārtas: galvas augšā, uzacs sākums, ārējais acs kaktiņš, zem acs, zem deguna, zods, zem atslēgas kaula, zem paduses, zem krūts. Pie katra punkta vienu reizi skaļi atkārtojiet Atgādinājuma frāzi, piem., „joprojām šis nemiers”. Un tā tālāk, kamēr nemiera intensitāte mazināsies līdz nullei. Tad pārbaudiet, vai joprojām izjūtat smaguma sajūtu krūšu kurvī un ir grūti brīvi elpot. Ja problēma ir pārstrādāta līdz galam, tad ķermenis ir mierīgs un atslābināts. Ja ir kaut minimāla diskomforta sajūta ķermenī, tā ir jāpārstrādā izmantojot EFT Pamata protokolu: „Lai arī man ir smaguma sajūta krūšu kurvī, es dziļi un pilnībā sevi pieņemu”.