Pētījumi par EFT efektivitāti

EFT ir empīriski apstiprināta terapijas metode

Klīniskā EFT ir “uz pierādījumiem bāzēta” (“evidence-based”) metode, kuras efektivitāte ir apstiprināta pētījumos, kuri atbilst APA (American Psychological Association) standartiem. Pētījumi apstiprina, ka EFT metode ir efektīva ne tikai dažādu emocionālo problēmu risināšanā (trauksme, depresija, fobijas, PTSD), bet arī fizisko sāpju, autoimūno slimību (piem.,  fibromialgija, psoriāze) simptomu, lieka svara mazināšanā. Pētījumi arī apstiprināja EFT efektivitāti akadēmisko (mācības, eksāmeni, publiskās uzstāšanas) un sporta rezultātu uzlabošanā (basketbols, golfs u.c.), jo tika atklāts, ka EFT rezultātā pastiprinās tādas emocijas kā prieks un cerība, bet mazinās – trauksme, dusmas un kauns.

Ir bijuši pētījumi, kuros ar elektroencefalogrāfijas (EEG) palīdzību tika mērītas pētījumu dalībnieku smadzeņu viļņu frekvences pirms un pēc EFT sesijas. Piemēram, tika salīdzināti EEG rādītāji autoavārijās cietušajiem cilvēkiem pirms un pēc EFT sesijām un tika atklāta to frekvenču samazināšanas, kas saistās ar PTSD. Kā arī tika pētīti cilvēki ar klaustrofobiju un tika atklāts, ka pēc EFT sesijas pieauga teta viļņu frekvences, kas saistās ar atslābuma stāvokli. Izmantojot elektromiogrāfiju (EMG) tika atklāta nozīmīga trapeces muskuļu atslābināšanas pēc EFT sesijas.

Par cik EFT regulē stresa atbildes reakciju ķermenī un Hipotalāma-hipofīzes-virsnieru (HPA) asi, ir tikai loģiski, ka tika veikti arī pētījumi par izmaiņām stresa hormonu (adrenalīns un kortizols) līmenī. Pētījumos tika atklāts, ka pēc stundu garas EFT sesijas ir novērojams  nozīmīgs kortizola līmeņa samazinājums salīdzinājumā ar kontrolgrupām (sarunu terapijas grupa un grupa, kuras dalībnieki vienkārši atpūtās stundas garumā). Ar fMRI skenēšanas palīdzību tika atklāts, ka akupunktūras punktu stimulācija EFT laikā palīdz regulēt to smadzeņu zonu darbību, kas ir saistītas ar bailēm (piem., amigdala).