ONLINE terapija

Online terapiju es praktizēju kopš 2014.gada. Sākotnēji mani online klienti bija latviski un krieviski runājošie cilvēki no Skandināvijas valstīm, Amerikas un Lielbritānijas. Taču pēdējo gadu laikā arvien vairāk online klientu piesakās no Latvijas, tai skaitā arī no Rīgas. Daudziem cilvēkiem iespēja iet terapijā, netērējot laiku, lai atbrauktu uz manu kabinetu Vecrīgā, kļūst arvien aktuālāka. Patlaban apmēram puse no maniem klientiem nāk uz terapiju klātienē  un puse – strādā online režīmā.

Online terapiju es piedāvāju skype video formātā. Sesijas notiek tāpat kā klātienē. Mēs izmantojam tās pašas metodes un tehnikas. Pievēršam uzmanību arī ķermeniskiem procesiem. Ilustrējošus materiālus, ar kuriem es iepazīstinu klientus klātienē, online klientiem es nosūtu uz e-pastu vai rādu sesijas laikā.

Tēmas, ar kuriem cilvēki vēlas strādāt online terapijā ir tādas pašas kā klātienes klientiem: attiecības, pašvērtējums, emocionālās traumas, bailes, trauksme utt.

Atšķirībā no tikšanas klātienē, izvēloties online terapiju, jums pašiem būs jāparūpējas par drošiem un ērtiem apstākļiem, lai mēs varētu netraucēti strādāt. Ir svarīgi, lai jūs atrastos vietā, kur jūs neviens netraucētu (zvani, vizītes, staigāšana gar jums vai atrašanas jums blakus), un kur jūs varētu ērti izvietoties (ērts krēsls, dīvāns, kāds spilvens, pleds, krūze ūdens vai tējas), lai jums būtu vieglāk būt kontaktā ar sevi.

Online sesijas ilgums ir tāds pats kā klātienes vizītei – 50 minūtes. Bet samaksa tiek veikta pirms tikšanas reizes (vēlākais – 24 h pirms sarunātas sesijas). Ja samaksa netiek veikta, tad es šo laiku piedāvāju nākamajam klientam. Kā arī, ja sesija tiek atcelta mazāk kā 24 h pirms tikšanas reizes, samaksa netiek atgriezta un netiek pārnesta uz citu reizi.

Samaksa Latvijā dzīvojošiem cilvēkiem ir tāda pati kā par klātienes vizīti – 40 EUR. Samaksa ārpus Latvijas dzīvojošiem – 60 EUR.

Runājot par online terapijas efektivitāti, varu teikt, ka pēc manas pieredzes tā ir tik pat efektīva kā klātienes terapija. Ir cilvēki, kuriem online terapija pat notiek produktīvāk, jo online formāts nodrošina drošu distanci mūsu starpā un dod cilvēkam lielāku kontrolēs sajūtu. Tas ir aktuāli cilvēkiem, kuri, diemžēl, piedzīvoja agresīvus uzbrukumus (emocionālus vai fiziskus, arī seksuālus) savā dzīvē. Online formātā JŪS kontrolējat, cik tālu vai tuvu man no jums atrasties. Un jūs varat viegli pārtraukt mūsu kontaktu, nospiežot vien pogu, ja jums kaut kas nepatiks.  Terapijā es pat dažreiz tīšām piedāvāju paeksperimentēt ar šo iespēju klientiem, pret kuru “Nē” citi cilvēki nekad nopietni neizturējās un kuru robežas vienmēr tika pārkāptas, lai cilvēks varētu sākt atjaunot kontroles sajūtu kontaktā ar citiem cilvēkiem.

Runājot par kontaktu online formātā – es pamanīju, ka, ja cilvēkam ir grūti veidot kontaktu ar mani online formātā, tad tas nav tik ļoti saistīts ar formātu, cik ar pieredzi kontaktā ar cilvēkiem vispār (piedzīvotās traumas) un to, kādā formātā jūs jūtaties ērtāk (jo ērtāk jūtamies, jo lielāka ir drošības sajūta un ir vieglāk veidot kontaktu).

Es rekomendētu izvēlēties starp online un klātienes terapijas formātiem vadoties, nevis pēc jautājuma – kura no tām ir efektīvākā, bet pēc tā, kurā formātā JUMS būtu ērtāk iet terapijā, kurš formāts labāk piestāvēs jūsu dzīves ritmam un apstākļiem, bet par efektivitāti domāšu es 😊.